WPtouch Pro 2.0.4 - en to no translation catalogue (475 entries)

en: % Responses
no: %s svar

en: %d queries in %0.1f ms
no: %d søk i løpet av %0.1f ms

en: %s Theme Image
no: %s temabilde

en: %s%d%s licenses remaining.
no: %s%d%s lisenser igjen.

en: %sConfiguration is required%s to work with WPtouch Pro
no: %sKonfigurering kreves%s for å jobbe med WPtouch Pro

en: %sDownload WPtouch Pro Icon Template%s (PSD)
no: %sLast ned WPtouch Pro ikonmaler%s (PSD)

en: %sOnline Icon Generator%s
no: %sOnline ikongenerator%s

en: %sRegenerate Plugin List%s
no: %sOppdater Innstikkslisten%s

en: (Requires Prowl app on iPhone / iPod touch, or Growl setup with Prowl on a Mac)
no: (Krever Prowl-appen på iPhone/iPod touch, eller Growl med Prowl på en Mac)

en: 1st time visitors see desktop theme
no: Førstegangsbesøkende ser standardtemaet

en: 404 Not Found
no: 404 Ikke funnet

en: ACTIVATION REQUIRED
no: AKTIVERING KREVES

en: Account
no: Konto

en: Account Information
no: Kontoinformasjon

en: Account Profile
no: Kontoprofil

en: Activate
no: Aktiver

en: Activate This Site &raquo;
no: Aktiver dette nettstedet &raquo;

en: Activate a Site License
no: Aktiver en nettstedslisens

en: Activating license, please wait...
no: Aktiverer lisens, vennligst vent...

en: Active Icon Set:
no: Aktiver ikonsett:

en: Active Plugins
no: Aktive innstikk

en: Active Site Upgrade/Support Licenses
no: Aktiver nettstedsoppgradering-/supportlisenser

en: Active Theme
no: Aktive temaer

en: Active skin
no: Aktive trekk

en: Add a New Topic to the Pro Forums
no: Legg til nytt emne på Pro-forumene

en: Add a site license &raquo;
no: Legg til lisens &raquo;

en: Add the compat.css file from the theme folder. Contains various CSS declarations for a variety of plugins.
no: Legg til compat.css-filen fra temamappen. Inneholder diverse CSS-deklarasjoner for diverse innstikk.

en: Add them in the 'Manage Icons + Sets' area
no: Legg dem til i "Håndter ikoner og sett"-området

en: Adds a push message form in the header to allow visitors to send messages to you.
no: Legger til et pushvarslingsskjema i toppteksten som gjør at besøkere kan sende beskjeder til deg.

en: Adsense Channel
no: Adsense-kanal

en: Advertising
no: Reklame

en: Advertising Options
no: Reklameinnstillinger

en: Advertising display location
no: Reklamens visningssted

en: Advertising support
no: Reklamestøtte

en: Allow users to send direct messages
no: Tillat brukere å sende direktemeldinger

en: Archives
no: Arkiver

en: Archives &rsaquo; %s
no: Arkiver &rsaquo; %s

en: Article Pages
no: Artikkelsider

en: At a Glance
no: Overblikk

en: Author Website
no: Forfatters nettsted

en: Auto-detect
no: Automatisk

en: Available Skins
no: Tilgjengelige trekk

en: BNCID + Licenses
no: BNCID + lisenser

en: BNCID Account
no: BNCID-konto

en: BNCID E-Mail
no: BNCID e-post

en: Back
no: Tilbake

en: Back One Day
no: Tilbake én dag

en: Back One Month
no: Tilbake én måned

en: Back One Year
no: Tilbake ett år

en: Back in Category
no: Tilbake i kategori

en: Back in Search
no: Tilbake i søk

en: Back in Tag
no: Tilbake i stikkord

en: Back to Top
no: Tilbake til toppen

en: Below the header
no: Under toppteksten

en: Black
no: Svart

en: Black Translucent
no: Svart gjennomskinnelig

en: Bottom
no: Bunn

en: Browse Last 12 Months
no: Bla i de siste 12 månedene

en: Browse Last 15 Posts
no: Bla i de siste 15 innleggene

en: Browser User Agent
no: Nettlesers brukeragent

en: By %s
no: Av %s

en: By BraveNewCode
no: Av BraveNewCode

en: Calendar
no: Kalender

en: Categories
no: Kategorier

en: Categories &rsaquo; %s
no: Kategorier &rsaquo; %s

en: Check All
no: Velg alle

en: Check out this post:
no: Se dette innlegget:

en: Check this to disable the WPtouch header menu altogether (useful if you have a custom theme which does not use the WPtouch menu + icon settings).
no: Kryss av for denne for å helt deaktivere toppmenyen til WPtouch (bra hvis du har et tilpasset tema som ikke bruker WPtouch-menyen og ikon-innstillingene).

en: Choose a background tile for your theme.
no: Velg bakgrunnsbilde (som gjentas) for ditt tema.

en: Choose between grey (default), black or black-translucent.
no: Velg mellom grå (standard), svart eller svart-gjennomskinnelig.

en: Choose between the same URL from which a user chooses to switch, or your Homepage as the switch link destination.
no: Velg mellom samme URL som den hvor brukeren velger å bytte, eller velg forsiden som destinasjon for byttelenken.

en: Choose how excerpts are handled in the blog. Search and archive templates always use excerpts.
no: Velg hvordan utdrag blir behandlet i bloggen. Søk- og arkivmaler bruker alltiv utdrag.

en: Choose where you would like your ads positioned.
no: Velg hvor annonsense skal vises.

en: Close Message
no: Lukk beskjed

en: Comma separated list
no: Kommaseparert liste

en: Comment On This Article
no: Kommenter denne artikkelen

en: Comment: %s
no: Kommentar: %s

en: Comments are closed
no: Kommentarer er stengt

en: Compatibility
no: Kompatibilitet

en: Connect a license for this site
no: Koble en lisens til dette nettstedet

en: Copy
no: Kopier

en: Creates a debug file to help diagnose issues with WPtouch.
no: Lager en loggfil for å hjelpe deg å finne problemer med WPtouch.

en: Custom Field Thumbnails
no: Miniatyrbilder fra tilpasset felt

en: Custom Icons
no: Tilpassede ikoner

en: Custom Menu Items
no: Tilpassede menyelementer

en: Custom RSS feed URL
no: Tilpasset URL til RSS-strømmen

en: Custom User Agents
no: Selvvalgte brukeragenter

en: Custom email address
no: Tilpasset e-postadresse

en: Custom footer content
no: Tilpasset innhold i bunnteksten

en: Custom menu URL %s
no: Tilpasset meny-URL %s

en: Custom menu position %s
no: Tilpasset menyposisjon %s

en: Custom menu title %s
no: Tilpasset menytittel %s

en: Custom statistics code
no: Tilpasset statistikkode

en: Dark
no: Mørk

en: Debug log
no: Avlusingslogg

en: Debug log level
no: Nivå på avlusingslogg

en: Debugging
no: Avlusing (debugging)

en: Default (Grey)
no: Standard (grå)

en: Default Page
no: Standardside

en: Delete
no: Slett

en: Delete Set
no: Slett sett

en: Delete this set?
no: Slett dette settet?

en: Delete this theme and all its files?
no: Slett dette temaet og alle filene?

en: Description
no: Beskrivelse

en: Desktop Version
no: Standardversjon

en: Developer mode
no: Utviklermodus

en: Devices
no: Enheter

en: Directory Problem
no: Mappeproblem

en: Disable site-wide menu
no: Deaktiver nettstedsmeny

en: Disabled
no: Deaktivert

en: Display WPtouch info in footer
no: Vis WPtouch-info i bunnteksten

en: Don't forget to save your changes!
no: Ikke glem å lagre dine endringer!

en: Done
no: Ferdig

en: Drag an icon here to remove it from the menu
no: Dra et ikon hit for å slette det fra menyen

en: Drag icons from the pool to
no: Dra ikoner fra settet for å

en: E-Mail
no: E-post

en: Email
no: E-post

en: Email: %s
no: E-post: %s

en: Enable AJAX "Load More" link
no: Aktiver AJAX-lenken "Last inn mer"

en: Enable AJAX "Load More" link for posts and comments
no: Aktiver AJAX "Last inn mer"-lenke for innlegg og kommentarer

en: Enable Web-App Mode
no: Aktiver web-appmodus

en: Enable custom homepage redirect
no: Aktiver tilpasset omdirigering av forside

en: Enable menu icons
no: Aktiver menyikoner

en: Enabled for admins only
no: Aktivert kun for administratorer

en: Enabled for all users
no: Aktivert for alle brukere

en: Enabling this setting will cause comments to be shown on pages, if they are enabled in the WordPress settings.
no: Når du aktiverer dette vil kommentarer vises på sider, hvis de er aktiverte i WordPress-innstillingene.

en: Enter Description for Post
no: Skriv inn beskrivelse for innlegg

en: Enter additional content to be displayed in the WPtouch footer. Everything here is wrapped in a paragraph tag (HTML is OK).
no: Skriv inn innhold som også skal vises i WPtouch-bunnteksten. Alt her blir omsluttet av en avsnitts-tag (HTML er ok).

en: Enter additional user agents on separate lines, not device names or other information.
no: Skriv inn flere brukeragenter, én per linje, ikke enhetsnavn eller annen informasjon.

en: Enter your Prowl API key here to enable push notifications from WPtouch to your iPhone/iPod touch via the Prowl app, or Mac with Growl installed and configured for Prowl. If you have multiple keys, enter and save each one for a new input to appear.
no: Skriv inn din Prowl API-nøkkel her for å aktivere push-varslinger fra WPtouch til din iPhone/iPod touch via Prowl-appen, eller Mac med Growl installert og konfigurert med Prowl. Hvis du har flere nøkler, skriv inn den første og lagre, så kan du skrive inn neste.

en: Enter your custom statistics tracking code snippets (Google Analytics, MINT, etc.)
no: Skriv inn din tilpassede sporingskode (f.eks. Google Analytics eller MINT)

en: Enter your full Admob Publisher ID
no: Skriv inn din fullstendige Admob Publisher ID

en: Enter your full Google Adsense ID
no: Skriv inn din fullstendige Google Adsense ID

en: Errors
no: Feil

en: Excerpt/Content Options
no: Utdrag/innholdsvalg

en: Excerpts hidden
no: Utdrag blir skjult

en: Excerpts shown
no: Utdrag blir vist

en: Excluded Categories (Comma list of category IDs)
no: Ekskluderte kategorier (kommaseparert liste med kategorienes ID-er

en: External Link
no: Ekstern lenke

en: Features: %s
no: Funksjoner: %s

en: Feed
no: Strøm

en: First w/ full post shown, others excerpted and hidden
no: Første vises med fullt innlegg, for andre blir det brukt utdrag, som skjules

en: First w/ full post shown, others excerpted and shown
no: Første vises med fullt innlegg, for andre blir det brukt utdrag, som vises

en: For images that will used as a Home Screen (Bookmark) icon, they should be %s57x57 pixels%s or higher for best results on iPhone.
no: Bilder som skal brukes som hjemmeskjerm- (bokmerke-)ikon, bør være %s57x57 piksler%s eller større for beste resultat på iPhone.

en: Force URL to leave web-app mode
no: URL for å forlate web-appmodus

en: From the BraveNewCode Blog
no: Fra BraveNewCode-bloggen

en: From the WPtouch Pro Forums
no: Fra WPtouch Pro-forumene

en: From: %s
no: Fra: %s

en: Full posts hidden
no: Hele innlegg blir skjult

en: Full posts shown
no: Hele innlegg blir vist

en: General
no: Generelt

en: General Menu Options
no: Generelle menyvalg

en: General Options
no: Generelle innstillinger

en: General Settings
no: Generelle innstillinger

en: Get Growl
no: Få deg Growl

en: Get Prowl (App Store)
no: Få deg Prowl (App Store)

en: Get started with Activation &raquo;
no: Start med aktiveringen &raquo;

en: Glossy bookmark icon
no: Glanset bokmerkeikon

en: Go
no: Gå

en: Home
no: Hjem

en: Home Screen Icons
no: Hjemmeskjermikoner

en: Icon Pool
no: Ikonsett

en: Icon Sets
no: Ikonsett

en: Icon set uploaded, currently unpackaging...
no: Ikonsett lastet opp, pakker opp nå...

en: Icons
no: Ikoner

en: If the title of your site is long, you can shorten it for display within WPtouch.
no: Hvis tittelen til nettstedet ditt er for lang, kan du korte den ned når den vises i WPtouch.

en: If unchecked your bookmark icon will be set as "precomposed", and not have the glossy effect applied to it.
no: Hvis deaktivert, vil ditt bokmerkeikon bli satt som "forhåndsdefinert", og vil ikke få noen ekstra glanseffekt.

en: If you continuously see this message, contact the BNC support team.
no: Hvis du stadig ser denne meldingen, kontakt BNC support

en: If you have recently installed or reset WPtouch Pro, please manually generate this list using the link below.
no: Hvis du nylig har installert eller nullstilt WPtouch Pro, vennligst lag listen manuelt ved å klikke på lenken nedenfor.

en: In the footer
no: I bunnteksten

en: Include a link to %sHome%s in the menu
no: Inkluder %sHjem%s-lenke i menyen

en: Include a link to the %sRSS%s feed in the menu
no: Inkluder en lenke til %sRSS%s-strømmen i menyen

en: Include a link to the admin <strong>Email</strong> in the menu
no: Inkluder en lenke til admins <strong>E-post</strong> i menyen

en: Increasing this beyond ERROR should only be done on a temporary basis.
no: Øk dette til over FEIL bør kun gjøres midlertidig.

en: Information
no: Informasjon

en: Information + Help
no: Informasjon + hjelp

en: Installed Themes
no: Installerte temaer

en: Invalid file format.
no: Ugyldig filformat.

en: JavaScript is currently off.
no: JavaScript er skrudd av.

en: LICENSED
no: LISENSIERT

en: Leave a Reply
no: Legg igjen et svar

en: Leave a Reply to %s
no: Legg igjen et svar til %s

en: License Key
no: Lisensnøkkel

en: License validated, thank you for supporting WPtouch Pro!
no: Lisens validert, takk for at du støtter WPtouch Pro!

en: Licenses Remaining
no: Lisenser igjen

en: Light
no: Lys

en: Links
no: Lenker

en: Load More Comments&hellip;
no: Last inn flere kommentarer&hellip;

en: Load More Entries&hellip;
no: Last inn flere innlegg&hellip;

en: Loading license information...
no: Laster lisensinformasjon...

en: Loading...
no: Lader...

en: Log out
no: Logg ut

en: Log out of this account
no: Logg ut av denne kontoen

en: Logged in as
no: Logget inn som

en: Login
no: Logg inn

en: Logout
no: Logg ut

en: Lost your password?<br />You can %sreset it here%s.
no: Glemt passordet ditt?<br />Du kan %snullstille det her%s.

en: Manage Icons and Sets
no: Håndter ikoner og sett

en: Manage Installed Icons + Sets
no: Håndter installerte ikoner + sett

en: Manage Licenses
no: Håndter lisenser

en: Menu
no: Meny

en: Menu + Icons
no: Meny + ikoner

en: Menu Options
no: Menyvalg

en: Menu Pages &amp; Associated Icons
no: Menysider &amp; tilknyttede ikoner

en: Menu and Icon Setup
no: Meny- og ikoninnstillinger

en: Menu sort order
no: Menyens sorteringsrekkefølge

en: Message
no: Beskjed

en: Miscellaneous
no: Diverse

en: Miscellaneous Options
no: Diverse innstillinger

en: Mobile Theme
no: Mobilversjon

en: Modules
no: Moduler

en: More info
no: Mer info

en: Move WPtouch admin settings to Appearance menu
no: Flytt WPtouch-innstillingene til Utseende-menyen

en: Moves WPtouch admin settings from top-level to inside the WordPress Appearance settings area. Refresh your browser after saving this setting.
no: Flytter WPtouch-panelene fra toppnivået til innenfor WordPress' utseendeinnstillinger. Last inn siden på nytt etter at du har lagret denne innstillingen.

en: Must be a 320px by 460px .PNG. If no path is specified the default loading image will be used.
no: Må være en .png-fil som er 320x460 px. Hvis ingen sti er spesifisert, brukes et standardbilde.

en: Name
no: Navn

en: Name: %s
no: Navn: %s

en: New Comment
no: Ny kommentar

en: New Direct Message From: %s (%s)
no: Ny direktemelding fra: %s (%s)

en: New Ping/Trackback
no: Ny ping/tilbakesporing

en: Next
no: Neste

en: Next One Day
no: Neste dag

en: Next One Month
no: Neste måned

en: Next One Year
no: Neste år

en: Next in Category
no: Neste i kategori

en: Next in Search
no: Neste i søk

en: Next in Tag
no: Neste i stikkord

en: No Custom Icons to Display
no: Ingen tilpassede ikoner å vise

en: No Responses
no: Ingen svar

en: No advertising
no: Ingen reklame

en: No known warnings or conflicts.
no: Ingen advarsler eller konflikter.

en: No news items available
no: Ingen nye saker tilgjengelige

en: No support postings in this forum
no: Ingen supportinnlegg i dette forumet

en: None
no: Ingen

en: Not registered yet?<br />You can %ssign-up here%s.
no: Ikke registrert ennå?<br />Du kan %sregistrere deg her%s.

en: Notice
no: Beskjed

en: Notify of new account registrations
no: Varsle om nye brukerregistreringer

en: Notify of new comments &amp; pingbacks/tracksbacks
no: Varsle om nye kommentarer og ping/tilbakesporinger

en: One Response
no: Ett svar

en: One or more required directories could not be created
no: En eller flere av de nødvendige mappene kunne ikke opprettes

en: Oops! Try saving again.
no: Oi! Prøv å lagre igjen.

en: Open in browser?
no: Åpne i nettleser?

en: Overview
no: Oversikt

en: Page or Post Not Found
no: Side eller innlegg ble ikke funnet

en: Pages
no: Sider

en: Pages in the article:
no: Sider i denne artikkelen:

en: Password
no: Passord

en: Password (if you use one)
no: Passord (hvis du bruker det)

en: Path to a custom loading image
no: Sti til tilpasset bilde

en: Photos
no: Fotografier

en: Pinstripes Diagonal
no: Diagonale nålestriper

en: Pinstripes Horizontal
no: Horisontale nålestriper

en: Pinstripes Vertical (Blue)
no: Vertikale nålestriper (blå)

en: Pinstripes Vertical (Grey)
no: Vertikale nålestriper (grå)

en: Please enter a description for the support posting.
no: Vennligst skriv inn en beskrivelse for supportemnet.

en: Please enter a topic title for the support posting.
no: Vennligst skriv inn en emnetittel for supportemnet.

en: Please enter at least one tag for the support posting.
no: Vennligst skriv inn minst ett stikkord for supportemnet.

en: Please enter the set information below and click save
no: Vennligst skriv inn informasjonen nedenfor og klikk lagre

en: Please enter your BNCID credentials to begin the license activation process, or %spurchase a license &raquo;%s
no: Vennligst skriv inn dine BNCID-detaljer for å starte prosessen med å aktivere lisensen, eller %skjøp en lisens &raquo;%s

en: Please try again
no: Vennligst prøv igjen

en: Please upload only .PNG (single image) or .ZIP (icon set) file types.
no: Vennligst last opp kun .png (enkeltbilder) eller .zip (ikonsett).

en: Please use the menu in the header to access the site search, or browse other site content.
no: Vennligst bruk menyen øverst for å få tilgang til nettstedssøk, eller bla gjennom det øvrige innholdet.

en: Plugin Compatibility
no: Innstikkskompatibalitet

en: Pool Background Color
no: Bakgrunnsfarge for sett

en: Post Options
no: Innleggsvalg

en: Post icon type
no: Ikontype for innlegg

en: Post: %s
no: Innlegg: %s

en: Posts and comments will be appended to existing content with an AJAX "Load More..." link. If unchecked regular post/comment pagination will be used.
no: Innlegg og kommentarer vil legges til eksisterende innhold med en AJAX "Last inn mer..."-lenke. Hvis ikke dette er aktivert, brukes vanlige innleggs-/kommentarsideskift.

en: Posts in these categories will not be shown in the blog. (e.g. 3,4,5)
no: Innlegg i disse kategoriene blir ikke vist i bloggen. (f.eks. 3,4,5)

en: Powered by %1$s %2$s
no: Drevet av %1$s %2$s

en: Problem Area
no: Problemområde

en: Prowl API keys
no: Prowl API-nøkkel

en: Prowl Push Notifications
no: Prowl Push-varsling

en: Prowl Website
no: Nettstedet til Prowl

en: Publish
no: Publiser

en: Published on
no: Publisert

en: Purchase a License
no: Kjøp en lisens

en: Push Notifications
no: Push-varsling

en: Push message sent successfully.
no: Pushmelding sendt.

en: Read This Article
no: Les denne artikkelen

en: Ready for upload...
no: Klar for opplasting...

en: Redirect target
no: Omdiriger mål

en: Regionalization
no: Regionalisering

en: Remove license?
no: Slett lisens?

en: Requires Discussion settings to be enabled in the WordPress settings.
no: Krever at diskusjonsinnstillingene er aktivert i WordPress-innstillingene.

en: Requires the "Anyone can register" WordPress setting to be enabled.
no: Krever at "Alle kan registrere seg" i WordPress-innstillingene er aktivert.

en: Requires the FlickrRSS plugin to be installed.
no: Krever at FlickrRSS-innstikket er installert.

en: Reset All
no: Nullstill alt

en: Reset Menu Page and Icon settings?
no: Nullstill menysider og ikoninnstillinger?

en: Reset Settings
no: Nullstill innstillinger

en: Reset all WPtouch Pro admin settings?
no: Nullstill alle WPtouch Pro admininnstillinger?

en: Resources
no: Ressurser

en: Respect WordPress date format in themes
no: Respekter WordPress' datoformat i temaer

en: Right Now
no: Akkurat nå

en: Same URL
no: Samme URL

en: Save
no: Lagre

en: Save Changes
no: Lagre endringer

en: Save to Del.icio.us
no: Lagre til Del.icio.us

en: Save to Instapaper
no: Lagre til Instapaper

en: Saved!
no: Lagret!

en: Saving...
no: Lagrer...

en: Search
no: Søk

en: Search results &rsaquo; %s
no: Søkeresultater &rsaquo; %s

en: Security
no: Sikkerhet

en: Select whether the link is shown above or below the WP pages in your menu
no: Velg om lenken skal vises over eller under WP-sidene i din meny

en: Send Now
no: Send nå

en: Send a Message
no: Send beskjed

en: Server Configuration
no: Server-konfigurasjon

en: Set description
no: Beskrivelse på sett

en: Set name
no: Navn på sett

en: Settings
no: Innstillinger

en: Share
no: Del

en: Share on Facebook
no: Del på Facebook

en: Share on Twitter
no: Del på Twitter

en: Share or Save
no: Del eller lagre

en: Show / Hide
no: Vis / Skjul

en: Show Account in tab-bar
no: Vis konto i fanemenyen

en: Show Archives template in menu
no: Vis arkivmal i menyen

en: Show Categories in tab-bar
no: Vis kategorier i fanemenyen

en: Show Help
no: Vis hjelp

en: Show Links template in menu
no: Vis lenkemal i menyen

en: Show Photos template in menu
no: Vis bildemal i meny

en: Show Tags in tab-bar
no: Vis stikkord i fanemenyen

en: Show author name in posts
no: Vis forfatternavn i innlegg

en: Show categories in posts
no: Vis kategorinavn i innlegg

en: Show comments on pages
no: Vis kommentarer på sider

en: Show load times in the footer
no: Vis innlastingstider i bunnteksten

en: Show tags in posts
no: Vis stikkord i innlegg

en: Shows WPtouch in ALL browsers when enabled. Please remember to disable this option when finished!
no: Viser WPtouch i ALLE nettlesere når det er aktivert. Vennligst husk å deaktivere denne innstillingen når du er ferdig!

en: Shows the latest 20 photos from your Flickr RSS feed.
no: Viser de siste 20 bildene fra din Flickr RSS-strøm.

en: Shows/hides author name, post tags and categories from display on the WPtouch blog, archive, and search pages.
no: Vis/skjul forfatternavn, innleggsstikkord og kategorier fra visning på WPtouchs blogg-, arkiv- og søkesider.

en: Simple Post Thumbnails Plugin
no: Innstikket Simple Post Thumbnails

en: Single images and those in .ZIP packages <em>must</em> be in .PNG format. When you upload a .ZIP you <em>must</em> name the set. The .ZIP size limit on your server is %dMB.
no: Enkelte bilder og de i .zip-pakker <em>må</em> være i .png-format. Når du laster opp en .zip <em>må</em> du gi det et navn. Dine serverinnstillinger viser at .zip-filene du laster opp kan være opp til %d MB.

en: Site
no: Nettsted

en: Site Branding
no: Nettstedsbranding

en: Site Homepage
no: Nettstedets forside

en: Site Statistics
no: Nettstedsstatistikk

en: Site title
no: Nettstedstittel

en: Site, Theme &amp; Bookmark Icons
no: Nettsted, tema &amp; bokmerkeikoner

en: Skated Concrete
no: Tørr betong

en: Skins are alternate stylesheets which change the look and feel of a theme.
no: Trekk er alternative stilsett som endrer utseendet og virkemåten til et tema.

en: Skip to Responses
no: Hopp til svar

en: Sorry, the page or post you were looking for cannot be found.
no: Beklager, siden eller innlegget som du så etter ble ikke funnet.

en: Sorry, the page or post you were looking for or linked to cannot be found.
no: Beklager, siden eller innlegget som du så etter eller lenket til kunne ikke bli funnet.

en: Sort alphabetically
no: Sorter alfabetisk

en: Sort by WordPress page order
no: Bruk rekkefølgen på sidene i WordPress

en: Statistics
no: Statistikk

en: Status Bar Color
no: Farge på statuslinje

en: Submit Comment
no: Send kommentar

en: Support Forums
no: Supportforum

en: Support Topic QuickPress
no: Hurtigpubliser supporemne

en: Switch Link
no: Byttelenke

en: Switch To Mobile Version
no: Bytt til mobilversjon

en: Switch To Regular Theme
no: Bytt til standardversjon

en: Switch link destination
no: Destinasjon for byttelenke

en: Tags
no: Stikkord

en: Tags &rsaquo; %s
no: Stikkord &rsaquo; %s

en: Terms &amp; Legal
no: Betingelser &amp; regler

en: Thank you for supporting us!
no: Takk for at du støtter oss!

en: The credentials you have entered are not valid.  Please check your credentials and try again.
no: Opplysningene som du har skrevet inn er ikke gyldige. Vennligst sjekk detaljene og prøv igjen.

en: The license server is temporarily unavailable.
no: Lisens-serveren er midlertidig utilgjengelig

en: The professional version of WPtouch: a plugin to present your website with a mobile theme tailored for Apple <a href="http://www.apple.com/iphone/">iPhone</a> / <a href="http://www.apple.com/ipodtouch/">iPod touch</a>, <a href="http://www.android.com/">Google Android</a> and other touch-based smartphones.
no: Den profesjonelle versjonen av WPtouch: et innstikk som viser ditt nettsted med et mobiltema som er skreddersydd for Apple <a href="http://www.apple.com/iphone/">iPhone</a> / <a href="http://www.apple.com/ipodtouch/">iPod touch</a>, <a href="http://www.android.com/">Google Android</a> og andre touch-baserte telefoner.

en: The push message and account tabs are shown/hidden automatically.
no: Pushmeldings- og kontofanen blir vist/skjult automatisk.

en: The startup splash screen image is located inside this theme folder at: /iphone/images/startup.png
no: Oppstartsbildet finnes i temamappen: /iphone/images/startup.png

en: The welcome message shows below the header for visitors until dismissed.
no: Velkomstmeldingen blir vist under toppteksten for besøkere inntil den blir avvist.

en: Theme Browser
no: Temasøk

en: Theme Location (relative to wp-content):<br />%s
no: Mappe for temaer (relativt til wp-content):<br />%s

en: Theme Settings
no: Temainnstillinger

en: Theme Skins
no: Tematrekk

en: Theme background image
no: Temaets bakgrunnsbilde

en: Themes
no: Temaer

en: There are currently no plugins available which can be disabled.
no: Det er foreløpig ingen tilgjengelige innstikk som kan deaktiveres.

en: There are currently no themes installed.
no: Det er foreløpig ingen installerte temaer.

en: There are no WordPress pages available to configure.
no: Det er ingen tilgjengelige WordPress-sider som du kan tilpasse.

en: There is a new version of WPtouch Pro available.
no: Det er en ny versjon av WPtouch tilgjengelig.

en: There seems to have been a problem posting your support question.  Please try again later.
no: Det virker å ha vært et problem med å sende ditt supportspørsmål. Vennligst prøv igjen senere.

en: Thick Stripes
no: Tykke striper

en: Thin Stripes
no: Tynne striper

en: This copy of WPtouch Pro %s is unlicensed.
no: Denne kopien av WPtouch Pro %s er ulisensiert.

en: This message will be pushed to the admin's iPhone instantly.
no: Denne beskjeden vil bli sendt til administrators iPhone umiddelbart.

en: This operation cannot be undone.
no: Denne handlingen kan ikke angres.

en: This option will cause the WPtouch Pro admin panel and various theme strings to be translated into the specified locale
no: Denne innstillingen vil gjøre at adminpanelet til WPtouch Pro og diverse temastrenger blir oversatt til det valgte språket

en: This option will cause the WordPress date format (set on the General tab in the WordPress admin panel), to be used in themes that support it.
no: Denne innstillingen vil gjøre at WordPress' datoformat (som bestemt i WordPress-panelet Innstillinger &rsaquo; Generelt), blir brukt i temaer som støtter det.

en: This plugin may interfere with WPtouch Pro, and should be disabled above
no: Dette innstikket kan komme i konflikt med WPtouch Pro, og bør deaktiveres ovenfor

en: This post is password protected. Enter the password to view comments
no: Dette innlegget er passordbeskyttet. Vennligst skriv inn passordet for å se kommentarer

en: Tools and Debug
no: Verktøy og "avlusing"

en: Tools and Development Options
no: Verktøy og utviklerinnstillinger

en: Top
no: Topp

en: Topic Tags
no: Emnestikkord

en: Topic Title
no: Emnetittel

en: Turn it on in browser settings to view this rich mobile website.
no: Skru det på i nettleserinnstillingene for å se dette rike mobilnettstedet.

en: UNLICENSED
no: IKKE LISENSIERT

en: URL will be opened in Mobile Safari.  This feature is sometimes required for external links.
no: URL som vil åpnes i Mobile Safari. Denne funksjonen kreves iblant for eksterne lenker.

en: Unzipping icon set...
no: Pakker opp ikonsett...

en: Up To Date
no: Oppdatert

en: Upgrade Available
no: Oppgradering tilgjengelig

en: Upgrade WPtouch Pro to obtain additional licenses.
no: Oppgrader WPtouch Pro for å få flere lisenser.

en: Upload Icon / Set
no: Last opp ikon / sett

en: Upload Icons + Icon Sets
no: Last opp ikoner og ikonsett

en: Upload complete, processing file...
no: Opplasting fullført, behandler fil...

en: Upload completed.
no: Opplasting fullført.

en: Uploading Icons
no: Last opp ikoner

en: Uploading...
no: Laster opp...

en: Use compatibility CSS
no: Bruk kompatibel CSS

en: Use startup splash screen image
no: Bruk oppstartsbilde

en: Use the menu to access the site search, or browse other site content.
no: Bruk menyen for å komme til nettstedssøk, eller bla gjennom innholdet på nettstedet.

en: Used to adjust the menu sort order for WPtouch Pro themes
no: Brukes for å tilpasse menyens sorteringsrekkefølge for WPtouch Pro-temaer

en: User Agents
no: Brukeragenter

en: User Registration
no: Brukerregistrering

en: Username
no: Brukernavn

en: Username or E-Mail
no: Brukernavn eller e-post

en: Verbose
no: Omfattende (verbose)

en: Version %s
no: Versjon %s

en: View version details
no: Se versjonsdetaljer

en: Visit %sWikipedia%s for a list of device user agents
no: Besøk %sWikipedia%s for en liste med enheters brukeragenter

en: WPtouch News
no: WPtouch-nyheter

en: WPtouch Pro Beta Changelog
no: WPtouch Pro Beta endringslogg

en: WPtouch Pro Changelog
no: WPtouch Pro endringslogg

en: WPtouch Pro cannot co-exist with WPtouch 1.9.x.  %sDisable it now%s.
no: WPtouch Pro kan ikke aktiveres samtidig med WPtouch 1.9.x. %sDeaktiver nå%s.

en: WPtouch Pro language
no: WPtouch Pro-språk

en: WPtouch Settings
no: WPtouch-instillinger

en: WPtouch Support Posts
no: WPtouch supportinnlegg

en: WPtouch Version
no: WPtouch-versjon

en: WPtouch is a trademark of %sBraveNewCode Inc.%s
no: WPtouch er et varemerke eid av %sBraveNewCode Inc.%s

en: WPtouch is automatically enabled for:<br /><em>iPhone &amp; iPod touch, Android Devices (default browser), Palm Pre/Pixi, and BlackBerry Storm (default browser).</em>
no: WPtouch blir automatisk aktivert for:<br /><em>iPhone &amp; iPod touch, Android-enheter (standardnettleser), Palm Pre/Pixi og BlackBerry Storm (standardnettleser).</em>

en: WPtouch landing page
no: WPtouch startside

en: WPtouch natively supports ads from Google Adsense or Admob.
no: WPtouch støtter annonser fra Google Adsense eller Admob.

en: WPtouch will not work properly in safe mode
no: WPtouch vil ikke fungere ordentlig i sikker modus (safe mode)

en: WPtouch will show query count and load time to help you find slow areas of your site.
no: WPtouch vil vise antall databasesøk og innlastingstid for å hjelpe deg å finne trege områder på nettstedet ditt.

en: WPtouchboard
no: WPtouch kontrollpanel

en: Warnings
no: Advarsler

en: Warnings or Conflicts
no: Advarsler og konflikter

en: Web-App Mode
no: Web-appmodus

en: Website
no: Nettsted

en: Welcome message shown on 1st visit (HTML is OK)
no: Velkomstmelding vist ved første besøk (HTML er ok)

en: When checked "Powered by WPtouch Pro" will be shown in the footer.
no: Når avkrysset, vil "Drevet med WPtouch Pro" bli vist i bunnteksten.

en: When checked WPtouch overrides your WordPress homepage settings, and uses a page you select for its homepage.
no: Når avkrysset, vil WPtouch overstyre dine WordPress-innstillinger for visning av forsiden, og bruke den siden som du velger som forside.

en: When checked WPtouch will allow iPhone, iPod touch and iPad visitors to bookmark your site to thier home screens and save your site as a web application.
no: Når avkrysset, vil WPtouch la iPhone-, iPod touch- og iPad-brukere lage bokmerker til ditt nettsted på deres hjemskjermer og lagre ditt nettsted som en nettstedsapplikasjon (web-app).

en: When checked WPtouch will show a theme startup image while in web-app mode.
no: Når avkrysset, vil WPtouch vise et oppstartsbilde når man er i web-appmodus

en: When checked WPtouch will show the theme startup image while in web-app mode.
no: Når avkrysset, vil WPtouch vise oppstartsbildet i web-appmodus.

en: When checked icons are beside menu links and page heading titles.
no: Når avkrysset, vil det være ikoner ved siden av menylenker og sidetitler.

en: Will always show account login/links in tab bar, even if registration for your website is not allowed.
no: Vil alltid vise innlogging og lenker i fanemenyen, selv om registreringer for ditt nettsted ikke er tillatt.

en: WordPress Pages
no: WordPress-sider

en: WordPress Thumbnails
no: WordPress miniatyrbilder

en: WordPress Version
no: WordPress-versjon

en: Written by
no: Skrevet av

en: You can choose between calendar icons or post thumbnails.
no: Du kan velge mellom kalenderikoner eller miniatyrbilder fra innlegg.

en: You can choose between calendar icons, WordPress thumbnails, custom field (name must be "thumbnail", value is URL to thumb), or if activated, the Simple Post Thumbnails plugin.
no: Du kan velge mellom kalenderikoner, WordPress miniatyrbilder, tilpasset felt (navn må være "thumbnail", verdien er URL-en til miniatyrbildet), eller hvis aktivert, insttikket Simple Post Thumbnails.

en: You can enter a custom RSS URL here, such as a FeedBurner feed. When left blank, the default website RSS Feed is used.
no: Du kan skrive inn en tilpasset RSS-URL her, som en FeedBurner-strøm. Hvis blank, vil nettstedets RSS-strøm bli brukt.

en: You can enter a custom email address here. When left blank the default admin email is used.
no: Du kan skrive inn en tilpasset e-postadresse her. Hvis blank, vil standard adminadresse bli brukt.

en: You can enter up to 3 custom menu links to be shown in the WPtouch header menu.
no: Du kan skrive inn opp til 3 tilpassede menylenker som skal vises i toppmenyen til WPtouch.

en: You can use this section to disable an incompatible plugin's hooks when WPtouch and your mobile theme are active. Check to disable:
no: Du kan bruke denne seksjonen for å deaktivere et inkompatibelt innstikks funksjoner når WPtouch og ditt mobiltema er aktivert. Kryss av for å deaktivere.

en: You cannot delete the active theme.
no: Du kan ikke slette det aktive temaet.

en: You currently have not activated a license for this website.
no: Du har foreløpig ikke aktivert noen lisens for dette nettstedet.

en: You have the following active licenses for automatic upgrades and support:
no: Du har følgende aktive lisenser for automatiske oppgraderinger og support:

en: You have used all of your purchased licenses.
no: Du har brukt alle lisensene dine.

en: You must be %slogged in%s to post a comment.
no: Du må være %slogget inn%s for å kommentere.

en: You should configure WP Mobile edition not to use the same user agents that WPtouch Pro uses
no: Du bør konfigurere WP Mobile edition slik at den ikke bruker samme brukeragenter som WPtouch Pro bruker

en: Your Adsense Channel
no: Din Adsense-kanal

en: Your BNCID has been validated. <br />Next, %sconnect a support and auto-upgrade license%s to this domain.
no: Din BNCID har blitt validert. <br />Neste, %skoble til en lisens for support og autooppgradering%s til dette domenet.

en: Your BNCID is needed to access your WPtouch Pro support and auto-upgrade licenses.
no: Din BNCID trengs for å få tilgang til WPtouch Pro support og autooppgradering av lisenser.

en: Your copy of WPtouch Pro %s is partially activated.
no: Din kopi av WPtouch Pro %s er delvis aktivert.

en: Your file is currently being uploaded, please wait.
no: Din fil blir nå lastet opp, vennligst vent.

en: Your new icon is available below.
no: Ditt nye ikon er tilgjengelig nedenfor.

en: Your new set is available below.
no: Ditt sett er tilgjengelig nedenfor.

en: Your push message failed. Please try again.
no: Pushmelding ble ikke sendt. Vennligst prøv igjen.

en: Your regular theme will be shown to 1st time mobile visitors first, with the Mobile View switch link available in the footer.
no: Ditt vanlige tema vil bli vist til førstegangsbesøkende først, med lenken Mobilvisning tilgjengelig i bunnteksten.

en: Your support question has been posted!
no: Ditt supportspørsmål har blitt sendt!

en: Your upload has completed, please wait while your file is processed.
no: Din opplasting er fullført, vennligst vent mens filen blir behandlet.

en: associate them with menu pages.
no: knytte dem til menysider.

en: by %s
no: av %s

en: iPad/iPhone Bookmark
no: iPad/iPhone bokmerke

en: menu list image
no: menylistebilde

en: via E-Mail
no: via e-post

en: wpSEO causes WPtouch themes to blank out. Please %scontact the wpSEO author%s for a solution.
no: wpSEO gjør at WPtouch-temaer slutter å fungere. Vennligst %skontakt wpSEO-forfatteren%s for en løsning.
